Kontakt
PRZEDSZKOLE KREDKA Kamieniec Wrocławski

Własna kuchnia

Pyszna domowa kuchnia
 
 

 
 Kuchnia w naszym przedszkolu to miejsce pełne spokoju i radości.Sami przygotowujemy zdrowe smaczne domowe specjały.Dbamy o dzieci z alergią i nietolerancją pokarmów.Gotujemy zrównoważone posiłki z dodatkiem aromatycznych przypraw regulujących działanie układu pokarmowego.Podajemy dużo warzyw i owoców,Unikamy cukru, sztucznych dodatków i zbyt przetworzonej żywności,Atmosfera w jadalni i zapach domowego rosołku gromadzi nas przy stole jak w rodzinnym domu.
Wszystkie jadłospisy są przygotowane zgodnie z normami żywienia zalecanymi przez dietetyków. Placówka posiada wdrożony system HACCP wymagany przez UE oraz Sanepid. Przedszkole dostosowuje dietę do dzieci alergicznych.
 
 
 

         
    Nasza pani kucharka gotuje „domowe obiadki” oraz dba o rodzinną atmosferę podczas posiłków. Raz w tygodniu proponujemy „Półmisek rozmaitości”, czyli samodzielne przygotowywanie kanapek przez dzieci.  Raz w tygodniu pieczemy domowe ciasta, a w okresie Wielkanocy i Bożego Narodzenia dzieci same pieką pierniczki.  Dzieci mają również możliwość wykazania swoich uzdolnień kulinarnych podczas cyklicznych zajęć "Kuchcikowo".
 

Żywienie w przedszkolu sprzyja również prawidłowemu rozwojowi narządu mowy.

Wspieramy rozwój podstawowych funkcji jakimi są gryzienie, żucie i połykanie. Ten bardzo ważny fakt jest często pomijany w rozwoju naszych milusińskich

Współcześnie dzieci często przyjmują pokarm w postaci półpłynnej, serki, zmiksowane zupy itp. Powodują że żuchwa, szczęka, zęby, język nie ma naturalnych warunków do prawidłowej pracy.

Skutki uboczne takiej diety to mała przestrzeń międzyzębowa i brak pionizacji języka.

Przyszłe zęby trzonowe nie mieszczą się w łukach zębowych, powstają wady zgryzu, dodatkowo język nie pracuje prawidłowo, czemu towarzyszą wady wymowy jak np. seplenienie międzyzębowe oraz nieprawidłowe połykanie tzw. połykanie infantylne.

Nasze  żywienie nastawione jest na przeciwdziałanie skutkom nieprawidłowej diety i wspiera prawidłowy rozwój aparatu ortodontycznego dziecka.

Często jesteśmy pierwszymi osobami, które rozpoznają wady zgryzu u dziecka i starają się wszechstronnie dbać o jego rozwój zarówno poprzez dietę jak i właściwą terapię logopedyczną.